Targi Automechanika we Frankfurcie 2006Tradycyjnie w okresie kończącego się lata odbywa się jedna z największych imprez targowych w Europie - Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie nad Mennem. W charakterze gości zwiedzaliśmy stoiska wystawców z różnych krajów.

Z punktu widzenia naszych zainteresowań specjalnie rewolucji w dziedzinie diagnostyki elektroniki samochodowej nie odnotowaliśmy. W dobie coraz powszechniejszego internetu i łatwiejszego dostępu do niego przekaz informacji o nowościach czasem wyprzedza premiery targowe. Wielu producentów testerów diagnostycznych przygotowała nowe oprogramowanie do nich. Dopiero teraz liczniej pojawiają się rozwiązania bezprzewodowej łączności w urządzeniach diagnostycznych, którą Autocom posiada od ponad trzech lat. Jest to wynik ogólnej unifikacji i standaryzacji w stosowanych przez różnych producentów rozwiązań sprzętowych.

Autocom zaprezentował nowe oprogramowanie i w nim nowe narzędzie do aktywacji zaworków kół w układzie monitorowania ciśnienia w ogumieniu dla pojazdów francuskich. Przyrząd o nazwie TPMS - umożliwia bardzo szybka inicjalizację czujników kół i przeznaczony jest głównie jako narzędzie pomocnicze do aktywacji.